Пн - Сб: 09:00 - 19:00 Нд: Вихідний

18.02.2022
153

Трансмісійне масло

Водіння автомобіля вимагає регулярних перевірок та технічного обслуговування. Це стосується двигунів, акумуляторів, механічних коробок передач та інших компонентів. Трансмісія автомобіля складна і складається з безлічі частин, що рухаються. Оскільки вони зроблені з металу і створюють більше тертя під час руху знос збільшується. Щоб забезпечити безперебійну роботу, редуктор необхідно часто постачати консистентним мастилом або мастилом. У трансмісійної олії інші завдання, ніж у моторної олії.

Що таке трансмісійне масло ?

Трансмісійна олія є спеціальним мастилом для трансмісії та головної передачі. Воно має нижчу в'язкість, ніж моторні олії, а також рідку консистенцію. У той час як моторні мастила використовуються безпосередньо в двигуні внутрішнього згоряння, вищі температури не є проблемою для трансмісійного масла. Заміна трансмісійної олії рідко необхідна, оскільки вона залишається у транспортному засобі. В автоматичній коробці передач трансмісійне масло також діє, як і акумулятор тиску, і підтримує процес перемикання передач.

Коли потрібна заміна трансмісійної олії?

Автомобіль оснащується механічною, роздавальною, бруківкою або автоматичною коробкою передач. Для забезпечення бездоганної роботи механічної коробки передач трансмісійне масло забезпечує найкраще мастило окремих деталей. Воно спеціально розроблене для вузлів автомобілів та забезпечує захист від корозії, зносу та герметизації. Як мастило масло завжди має на меті мінімізувати механічне тертя в коробці передач. Заміна трансмісійної олії потрібна рідко. Однак масло можна доливати, щоб захистити механічне тертя від зношування. Якщо у вас автомобіль з АКПП, навантаження на трансмісію вище, тому є сенс перевірити рівень олії.

Як мастильні матеріали та консистентні мастила впливають на двигун та коробку передач?

Мастильні матеріали забезпечують кращу теплопередачу і менший зношування при високому терті, як у випадку з коробкою передач. Ви можете думати про це як компонент з рядом окремих частин, шестерень і гвинтів, який з'єднує двигун з трансмісією. Безаварійна робота можлива лише в тому випадку, якщо редуктор змащений олією, а мастильні матеріали захищають металеві деталі від стирання. Існують також консистентні мастила зі специфічними характеристиками для різних типів зубчастих передач, які потім маркуються відповідним чином. Машинні олії та аерозолі виконують аналогічні завдання. Різні масла та мастила виконують такі функції для автомобіля:

  • захист від зносу
  • перенесення тепла
  • тонке ущільнення
  • охолодження
  • чистота двигуна
  • антиспінююча поведінка
  • Контроль температури
  • плавна робота

Як замінити трансмісійну олію?

Існують різні класифікації трансмісійної олії. Який із них потрібен для вашого автомобіля, залежить від марки авто та системи перемикання. Трансмісійну олію міняти не потрібно. Натомість ви можете просто долити його. Для цього слід виміряти рівень олії. Запустіть двигун транспортного засобу, щоб його можна було визначити правильно. Перед вимірюванням рівня масла трансмісійна олія має бути теплою. Переключіть усі передачі, не рухаючи машину. Це призводить до рівномірного розподілу олії у трансмісії, що спрощує вимірювання за допомогою щупа. Потім, за потреби, можна залити масло через вирву.