Пн - Сб: 09:00 - 19:00 Нд: Вихідний

15.02.2022
201

Догляд за мото акумулятором

Вранці доводиться незліченну кількість разів заводити мотоцикл, перш ніж втомлене пихкання, перетвориться на справжній старт – знайоме? Безпомилкова ознака того, що акумулятор поступово здає свої позиції. Звичайно, будь-який акумулятор має свій термін експлуатації. Тим не менш, є кілька способів продовжити термін служби акумулятора.

Правила догляду

Потрібно регулярно протирати та очищати акумуляторну батарею . Для чищення особливо підходять злегка зволожені бавовняні серветки, оскільки це дозволяє уникнути електростатичного заряду. Також не забувайте стежити за корозією клем акумуляторної батареї і в аварійній ситуації очищати їх і змащувати відповідним мастилом для клем. Полюси акумулятора та кабельні з'єднання повинні залишатися повністю сухими.

Для всіх акумуляторів критичний час настає, коли вони не використовуються. Це стосується насамперед перерви на «відпочинок» мотоцикла взимку, адже саме в цей час більшість байків залишаються у сараї. Неважливо, зимова це перерва або просто перерва у їзді на мотоциклі: якщо мотоцикл простояв тривалий час, слід зняти акумулятор. Потім слід зберігати в сухому, прохолодному місці при температурі близько 10°C. Ви повинні заряджати їх через регулярний проміжок часу.

Не відключайте акб від зарядного пристрою , поки він не зарядиться на 100%. У цьому можуть допомогти інтелектуальні зарядні пристрої, які дозволяють постійно залишати акумулятор в зарядному пристрої. Він автоматично вимикається, коли батарея повністю заряджена, і знову вмикається, коли її потрібно підзарядити. Це підтримує постійний стан заряду, що позитивно впливає на термін служби батареї.

Що може негативно вплинути на акумуляторну батарею

Оскільки багато акумуляторів не розраховані на сильні вібрації, вони можуть бути пошкоджені вібраціями двигуна мотоцикла.

Навіть у ½ циліндричних мотоциклів акумулятор під час запуску зазнає великих навантажень, що, у свою чергу, скорочує термін його служби.

Якщо у вас є мотоцикл, який споживає багато електроенергії, або ви дооснастили його радіоприймачем, додатковим освітленням і т.д., що споживає багато електроенергії, то акумулятор мотоцикла також знаходиться під постійним більшим навантаженням.

Незалежно від того, чи їздите ви на мотоциклі зі стандартною кислотною батареєю або необслуговуваною, тепер вам потрібно знати певні кроки, які необхідно виконати для обслуговування та догляду за мотоциклетною батареєю. Таким чином, ви підвищуєте їх якість і, отже, термін служби, а також знижує ризик непередбаченого виходу з ладу акумуляторної батареї на мотоциклі.