Пн - Сб: 09:00 - 19:00 Нд: Вихідний

15.02.2022
244

Види мото акумуляторів

Сучасні акумулятори для мотоциклів настільки надійні, що багато мотоциклістів навіть не думають про них до того дня, поки їхній мотоцикл не заведеться. Знання існуючих типів акумуляторів допоможе вам вибрати підходящу акумуляторну батарею для мотоцикла.

Існує безліч типів мотоакб: літієві, гелеві, свинцево-кислотні, AGM. Поговоримо про два найпоширеніші, а саме про гелеву та AGM батарею.

Гелева батарея

Гелеві акумулятори – це типи герметичних акумуляторів, що містять гелеподібну суміш електролітів. Цей тип акумулятора потребує мінімального обслуговування, оскільки сірчана кислота знаходиться у формі гелю. Ці батареї герметизовані клапаном, що скидає надлишковий тиск. Завдяки гелеподібній речовині відсутня ризик протікання, тому їх можна розміщувати будь-де і в будь-якому положенні.

Ще однією перевагою є те, що навіть якщо акумулятор пошкодиться, немає ризику протікання, на відміну від залитих акумуляторів. Гелеві акб чудово переносять вібрації та удари. Вони не виділяють парів водню, тому не потрібно турбуватися про розміщення їх у спеціально провітрюваному приміщенні під час заряджання. Як батареї глибокого циклу вони мають більш високу розрядну ємність. Також гелеву батарею можна «оживити», навіть якщо вона залишається розрядженою протягом деякого часу, на відміну від мокрих акумуляторів.

Важливо пам'ятати, що потрібно припинити зарядку відразу як зарядиться батарея, так як в їх електроліті можуть утворитися порожнини. Ступінь пошкодження настільки великий, що ремонту він не підлягає. Для того, щоб збільшити термін служби батареї, необхідно захистити її від нагрівання, оскільки нагрівання впливає на насичення сірчаною кислотою.

AGM акумулятор для мотоциклів та скутерів

Акумуляторні батареї з абсорбуючим скломатом (AGM) були лідером ринку протягом останніх кількох десятиліть. Акумулятори AGM працюють так само, як і будь-які інші свинцево-кислотні батареї. Однак, у порівнянні з рідкими акб, AGM батареї мають ряд істотних покращень, що роблять їх більш ефективними.

Завдяки своїй конструкції акумулятор AGM має мінімальний внутрішній опір. Це дозволяє йому забезпечувати достатні стрибки напруги, коли це потрібно. Завдяки цій властивості ці батареї краще реагують на навантаження, ніж будь-які інші акби, представлені на ринку.

Акумулятори AGM заряджаються набагато швидше за рідкі. У порівнянні з залитими акумуляторами аналогічної ємності час заряджання може бути в п'ять разів меншим за використання того ж джерела живлення.

Акумулятори AGM мають низьку стійкість до перезарядки та високих напруг. Вплив цих факторів на пристрій скорочує термін їх працездатності.

Хоча на ринку безліч доступних варіантів, вибір зазвичай звужується до двох: гелева батарея і AGM, так як вони чудово переносять холод і підходять для нашого клімату.